kumruu (Izmir) ,   mrb.hsgeLdniz.guzeL yayinlar diliyorum.Kuba-Bugün turkusunu rica ediyorum.siz degerli yayinci ve dinleyicileri icin tskr.simdiden emeginize yureginize saglik.iyi geceler..sevgiler...    |           Dejawu (çorum) ,   düriyemin güğümleri kalaylı Türküsünü MeLaike aBLama Rica Ediyorum Keyifli Yayınlar...    |           aLiSa (Izmir) ,   SLm FeritCe abim hsgeLdnz yayiniza .GuzeLbyayinlar diliyorum.Düsbaz özLdeim Seni tskr.Birde NesLihan - Hic sevmedim istemistim sözunuz vardi.Sevgi vecsaygilarimi iletiyorum.Annem Ben Denizde bir G3mi siirini rica ediyor.LGS sinavi icin ders veriyorum.KanaLa gelemedim.iyi aksamlar Aemo...    |           Reha ( Tanrim) ,   Tüm zorlu homteks çalışanlarına ( CastleL) den...    |           reyhan (almanya) ,   Beni kirmadiğiniz icin cok teşekkür ediyorum...    |           reyhan (almanya) ,    Ege'den delice bir sevda arkadasim seline,size ve tüm dinleyenlere armağan ediyorum :****...    |           kumruu (Izmir) ,   SLm..guzeL yayinlar diliyorum.Siz söylemeyin anoSunuz yeterLi.Calmis oldugunuz parcalar benim cok sevdigim eserlerdir.Arsivinizde Grup yorum bir görus kabininde parcasi varsa rica edebilirmiyim.sevgi vecsaygilarimi iletiyorum.(aLiSa-) ben....    |           Nickim (İst) ,   Uğur Çakır Gerçeğim. Kimseye armağan etmiyorum kendime gelsin çünkü en çok kendi hakkım var kendimde...    |           Kumruu (Izmir) ,   Faruk Tinaz - Sana oyle Hasretim ki parcasini rica ediyorum.tskr.Size ve dinleyenler icin.Eneginize ve guzel yureginize saglik olsun....    |           Kumruu (Izmir) ,   sLm .Iyi yayinlar dilerim.Eda Baba - Hep sonradan tskr.sevgi ve saygilar.Uzun bir aradan sonra dinleme olanagim oldu....    |           Dinçer (Ardahan ) ,   Merhaba paşam iyi yayınlar. Azer bülbül den duygularım şarkısını çalar mısın iyi yayınlar ...    |           Pajamas_Woman (İstanbul ) ,   İyi yayınlar :)...    |           Haluk ,   Yıldız tilbe den yemin mi ettin. Sadece bana gelsin size yok :D...    |           Zeynep (Avusturya ) ,   Mustafa ceceliden iyiki hayatimdasin sarkisini tum sevdiklerime armagan ediyorum tskler ...    |           vuslat (istanbul) ,   Bedirhan gökceden bir şiir rıcamdır..tüm gevezefm ailesine gelsin...    |           Şule (İstanbul ) ,   Turac Berkay Belma Şahin iki cihan bir olsa...    |           Zeyno (Denizli) ,   Evet senin tanıdığın zeynoyum. Yıldız tilbeden seni bir tek an unutamam rica ediyom...    |           Manyax (Gonulden ) ,   Butun parcalar sana gelsin abim...    |           Zalım (Mobil) ,   Ahmet kaya Doğum günün kutlu olsun bugün doğüm günü olan zümRa için çalarsanız sevinirim ...    |           Kumruu ,   Mrb.guzel yayinlar diletim.Yigit Tekin-Benim Türküm.tskr.Tüm yayinci ve dinleyiciler icin.Allah yolunuzu bahtinizi acik etsin.Sevgi ve saygilar....    |           kemal (şırnak ) ,   Sıradaki parça Recep hocaya Çulhaların Burak a gelsin...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Mobil Yayın BroadcastMyself Programı


Broadcast Myself Mobil Djlik için biçilmiş kaftan.

Sizlerde Radyo Programı Sunan insanlara özeniyor imkan olsa bende yapabilirim diyor musunuz?

O zaman BroadcastMyself sizin için bir ilaç.

Shoutcast Radyolarının En eğlenceli yanı Sam Serileridir bilirsiniz ki Efekler , eğlenceli jingleler vs insanlara cazip ve eğlenceli gelmenin yanı sıra kendine olan özgüveninde gelişmesine yardımcı oluyor. Fakat pc imkanı olmayıpta Djliğe özenen insanlar ne yapsın derkennn BroadcastMyself Yardımımıza koşuyor. Hemen Hemen artık günümüz teknolojisi ve Gelişmiş Akıllı telefon havuzu sayesinde Mobil yayın ilk sıralara yerleşmiş neredeyse bilgisayarlara ihtiyaç kalmamıştır. İşini bilen bir kişi Mobilden de cok profesyonel yayın imkanları sunuyor.

Programın Kurlumu ve Kullanımı :

İlk Başta Programı Google Play Storeden

Telefonumuza İndiriyoruz.

İndirdikten Sonra Karşımıza Çıkan Ekrandan Programı Açıyoruz. 

 

Öncelikle Program indiğinde ayarlarını yapmamız gerekiği için;

 Karşımıza İlk Çıkan Görüntü ile üst Kısımda Bulunan Ayarlar Simgesine Tıklıyoruz.

Ayarlar Kısmına Tıkladıktan Sonra;

Karşımıza Çıkan Ekrandan Track Foldere Tıklıyoruz  Şarkı Klasörünüzü seçiyor Seçtikten Sonra Choose ye Tıklıyoruz.

 Output Mode Ayarı Shoutcast Server Olarak Seçiyoruz.

Daha Sonra Radyo ayarlarımızı yapmak için Output Settingse Tıklıyoruz. 

 Bu ayarımızda ise Radyo Bağlantı Ayarlarını Yapıyoruz.

Ayarlarınızı Resimde Gördüğün ayarlara göre ayarlaya bilirsiniz. Fakat başka radyoda Djlik yapacaksanız(Radyo ip ve şifre hariç)

 

Son Ayar Kısmına Geldiğimizde

İse Hostname Yazan yere Radyonuz un İp adresini Yazıyoruz.Port Yazan Yerede Radyonuz Port Kısmı Yazıyoruz 


Path Yazan Yerede Radyonuz un Şifresini Yazıyorsunuz 

 

Mp3 Encoder Bitrateyi ise Yayın yapacacağınız radyonun yöneticilerinden yayın hızını öğrenip ayarlaya blirsiniz.Genelde 32 Kbit/s - 64 Kbit/s Tercih ediliyor.

 

Kırmızı Karenin İçerisinde Bulunan Kısım Mikrofon Ses ayarlarımızın yapıldığı yer. En yukarıda Ses tonumuz Daha Fazla Karşı Tarafa iletilir. ( Anons Biter bitmez mutlaka geri aşağı çekilmelidir.) Mavi Kare kutunun bulunduğu kısım Calan şarkının ses yuksekliğidir. Anons Sırasında Mavi kare icerisinde bulunan kısmı biraz kısıp ardından kırmızı karenin içindeki cubugu yukarı çıkartıyoruz. Anons sonu kırmızı kare içerisinde bulunan cubuk en aşağı çekilir. Mavi kutuçuk yukarı çekilir.

Eee yayını nasıl alaçağız diye merak ediyor musunuz ?

Yayını almak veya devretmek için sarı kutucuk içerisinde bulunan start düğmesini kullanıyoruz.

 

Evet sevgili Gevezefm.Org

Takipçileri Paylaşımımız burada bitmiştir.

Kafanıza Takılan herhangi bir sorunda ysteacher skype adresine ulaşabilirsiniz.

İndir

İmza : Teacher

Videolu anlatım için tıklayınız...